Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

unique-wellness.pl | 24 marca 2023

Scroll to top

Top

Jak idealnie zaaranżować łazienkę z wanną?

Jak idealnie zaaranżować łazienkę z wanną?
damian
  • On 31 stycznia 2021
  • http://unique-wellness.pl

Urządzenie ergonomicznej, komfortowej i estetycznej łazienki nie jest łatwym zadaniem, ale nie jest też niemożliwe. Warto dobrze się do tego przygotować i zadbać o szczegóły, dzięki którym łazienka zyska unikalny wygląd i będzie miejscem, w którym będziemy miło spędzać czas. Oto wskazówki dla osób, które są na etapie urządzania łazienki lub remontu i zastanawiają się, jak urządzić idealnie to pomieszczenie.

Dobry projekt – kluczowa kwestia!

Urządzanie łazienki powinno się zacząć od dobrego projektu, w którym pojawią się nie tylko wymiary i parametry pomieszczenia, ale też inne, niemniej ważne detale, mające znaczenie na co dzień. I tak, w sytuacji kiedy nie korzystamy z pomocy architekta podczas urządzania łazienki – warto pamiętać o odległościach i wysokościach, jakie powinno się zachować podczas np. wieszania lustra lub mocowana sedesu.
Jeśli w łazience mają znajdować się dwie umywalki – konieczne jest zachowanie odległości. Istotne znaczenie mają też detale, takie jak np. umieszczenie gniazdka w bliskiej odległości od lustra, które chcemy oświetlić.

Dbałość o każdy szczegół łazienki już na etapie planowania jest o tyle istotna, że pozwala uniknąć późniejszych błędów, które mogą być kosztowne i znacząco przeciągnąć samo wyposażanie i aranżowanie łazienki. W praktyce samo urządzenie wnętrza nie musi być tak kosztowne, jak się to potocznie przyjęło, ponieważ na rynku dostępne są niedrogie elementy wyposażanie i akcesoria, które można nabyć w atrakcyjnych, rabatowych cenach, o ile odpowiednio wcześnie udamy się na zakupy i poświęcimy temu czas.

Relaksująca łazienka na trudny czas…

Obecnie, jak nigdy wcześniej, z uwagi na pandemię koronawirusa nasze domy stały się swoistym azylem, w którym nie tylko mieszkamy, ale też odpoczywamy i nabieramy sił do wykonywania codziennych obowiązków. Łazienka jest w tej kwestii miejsce szczególnym, które daje możliwość relaksu po męczącym dniu, wyciszenia i odzyskania spokoju. W zamieszaniu, stresie i pędzie życia warto zadbać o to, by znalazło się w niej wszystko co niezbędne, a jednocześnie jej styl odpowiadał upodobaniom domowników.

Podczas aranżowania łazienki istotne znaczenie ma wybór koloru dominującego w niej. To on może zapewnić relaks i ukojenie nawet po meczącym i pełnym stresu dniu. Warto wybrać barwy, które wprawiają w dobry nastrój, a jednocześnie odpowiadają naszemu gustowi. W sytuacji kiedy posiadamy małą łazienkę zdecydowanie poleca się jasne odcienie, które optycznie powiększą wnętrze. Ciemne kolory nie są korzystne dla niewielkich przestrzeni, gdyż sprawiają, że są one wizualnie jeszcze bardziej ciasne i nieprzyjemne.

W łazience ważne są też materiały. Wiele osób kojarzy sobie to miejsce z gładkimi ale zimnymi kafelkami, co jednak nie musi mieć miejsca w przypadku naszej łazienki. Jeśli już, jednak zdecydujemy się na chłodne kolory na ścianach i posadce to wnętrze można ocieplić dodatkami takimi jak np. ręczniki, miękkie i przyjemne w dotyku dywaniki itp. Obecnie modnym trendem jest wybór dodatków z matowego tworzywa, które są przyjemne w dotyku i sprawiają, że wnętrze łazienki wygląda i prezentuje się nie tylko nowocześnie ale też przyjemnie.

Wanna – jak wybrać idealną i o czym pamiętać?

Na rynku można znaleźć szeroki wybór wanien łazienkowych, co sprawia, że nawet posiadacze małych i nieustawnych łazienek mogą znaleźć idealną do swoich potrzeb. Polecanymi produktami są w tym zakresie wanny Excellent, które cechuje nowoczesny design i wysoki komfort korzystania. Wśród nich dostępne są modele w różnych kształtach i o różnej wielkości, co sprawia, że właściwie nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o dopasowanie wanny do pomieszczenia.

Idealnie zaprojektowana i wyposażona łazienka w domu może stać się małym salonem spa, w którym zrelaksujemy się po długim i męczącym dniu. W czasach pandemii jest to o tyle istotne, że odpoczynek i odnalezienie spokoju może znacząco poprawić samopoczucie domowników. Warto zatem zadbać o odpowiednie wyposażenie łazienki i cieszyć się komfortem korzystania z niej na co dzień.

ilovegreen.pl