Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

unique-wellness.pl | 29 stycznia 2023

Scroll to top

Top

Jak urządzić stylową łazienkę – zdecyduj o kolorach i dodatkach

Jak urządzić stylową łazienkę – zdecyduj o kolorach i dodatkach
damian
  • On 31 stycznia 2021
  • http://unique-wellness.pl

Łazienka to miejsce równe ważne jak kuchnia czy salon. To ona często jest naszym azylem, miejscem wypoczynku i relaksu. Dążymy również do tego,aby była miejscem funkcjonalnym, eleganckim i stylowym. W jaki sposób powstaje stylowa łazienka? Oto kilka podstawowych zasad.

Jaki kolor rządzi w łazienkach?

Kolory to niezwykle istotna kwestia, jeśli chodzi o urządzenie łazienki. Nie każdy dysponuje dużym metrażem, a w takich sytuacjach najlepiej postawić na nowoczesne trendy w urządzeniach wnętrz, w tym między innymi niezwykle praktyczny minimalizm. Co prawda nie każdy lubi proste, ale eleganckie wnętrza, trzeba jednak przyznać, że mają one zdecydowanie swój urok. Minimalizm to przede wszystkim naturalne i stonowane kolory, które nawiązują do natury. Dlatego dominuje biel, czerń oraz kamień i drewno, czyli brązy, szarości czy beże. Biel zdecydowanie dodaje również wizualnie przestrzeni, więc jest świetny w małych łazienkach, a w połączeniu z brązami tworzy przytulne i eleganckie wnętrze. Na większych przestrzeniach sprawdzi się nawet czerń, a dla miłośników stylów rustykalnych nawet kafelki o różnorodnym kształcie i designie. To samo dotyczy mebli. Stylowa łazienka w duchu minimalistycznym to proste bryły i kształty.

Wanna czy kabina? – Niezwykle ważna kwestia w każdej łazience

Najważniejsze wyposażenie łazienki to oczywiście wanna lub prysznic. Nie każdy może pozwolić sobie na posiadanie jednego i drugiego, więc zazwyczaj trzeba wybierać spośród tych dwóch wariantów. Nie da się ukryć, że decydujące są przede wszystkim upodobania domowników. Miłośnik długich i relaksujących kąpieli nie tak łatwo pozwoli na prostą kabinę prysznicową w łazience. Wyjściem oczywiście może być kabina prysznicowa z wanną, która może pomieścić się nawet na małym metrażu.

Wybór wanny lub kabiny prysznicowej musi również być podyktowany stylem, jaki chcemy zaaranżować w naszej łazience. Można wybierać wśród różnego rodzaju wanien, np. narożnych, tradycyjnych lub wolnostojących na oryginalnych nóżkach. W nowoczesnej łazience świetnie będzie się komponować owalna lub prostokątna, ale niezwykle elegancka wanna wolnostojąca. We wnętrzach klasycznych sprawdzą się zarówno wanny tradycyjne jak i narożne lub praktyczna i wygodna kabina prysznicowa.

Wybór dodatków, czyli wyposażenie łazienki

Do wanny czy umywalki trzeba dobrać odpowiednie baterie. Pamiętajmy, aby pasowały one do panującego stylu naszej łazienki. Proste, geometryczne kształty są idealne dla nowoczesnych wnętrz, ale w sklepach pod tym względem znajdziemy różnorodny wybór baterii, które różnią się nie tylko kształtem, bo także kolorem. Do wolnostojącej wanny na nóżkach można dobrać baterie i kurki w stylu retro, jeżeli oczywiście nie kłóci się to z całym designem.

Wyposażenie łazienki to również mniejsze, ale niezwykle istotne dodatki jak ręczniki, dywaniki oraz pojemniki na mydła, szampony i inne łazienkowe akcesoria. Tutaj również nie może rządzić przypadek. Dobierzmy jak tak, aby wraz z całą łazienką tworzyły spójną i dopełniającą się całość.