Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

unique-wellness.pl | 24 marca 2023

Scroll to top

Top

Jakie płytki sprawdzą się w przypadku małej łazenki?

Jakie płytki sprawdzą się w przypadku małej łazenki?
damian
  • On 31 stycznia 2021
  • http://unique-wellness.pl

Największe możliwości aranżacyjne mamy w przypadku dużej łazienki, nieco trudniej jest zaaranżować wnętrze o ograniczonym metrażu. Nawet niewielkie pomieszczenie może stać się funkcjonalne, estetyczne i przytulne, jeśli odpowiednio je zaprojektujemy. Za pomocą różnych materiałów wykończeniowych i dekoracji możliwe jest nawet optyczne powiększenie wnętrza, rozjaśnienie go i nadanie wystrojowi unikalnego charakteru. Właściwie dobrane płytki łazienkowe pozwolą na uzyskanie pożądanych efektów, a przy tak szerokim wachlarzu wyboru z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Mała łazienka to nie problem, poznaj ciekawe rozwiązania i inspiracje

W przypadku małej łazienki trzeba bardzo uważać na efekt przytłoczenia. Należy sięgać po takie rozwiązania, które pozwolą na optyczne powiększenie wnętrza, rozjaśnienie go. Świetnie sprawdzą się płytki odbijające światło i rozpraszające je. Oczywiście nie trzeba od razu wykładać całej łazienki od podłogi do sufitu białymi płytkami. Takim sposobem ochłodzimy wnętrze i sprawimy, że będzie wyglądało nudnie. Świetnie sprawdzą się mocne akcenty kolorystyczne, geometryczne kształty – ożywią wystój i wprowadzą więcej ciepła. Na podłodze mile widziane są wzorzyste płytki, czyli patchworkowe. Można również zdecydować się na klasykę w postaci czarno-białej szachownicy. Inną opcją są płytki geometryczne w wersji czarnej, szarej lub białej. Małą łazienkę optycznie powiększymy, jeśli wyłożymy ściany ceramiką tylko do połowy, a reszta pozostanie w jednolitym kolorze. Bardzo ważne będą też lustra, przeszklenia i właściwie dobrane oświetlenie.

W małych wnętrzach idealnie sprawdzają się płytki z połyskiem, można nawet wybrać te z wysoko połyskowymi fakturami, które nadadzą łazience głębi i sprawią, że będzie wyglądała na większą. Wspaniale sprawdza się mozaika i to nie tylko na podłodze, ale też na ścianie. Przy ograniczonym metrażu nie można jednak z nią przesadzić, dlatego należy ograniczyć się tylko do fragmentu – przykładowo do strefy umywalkowej lub prysznicowej. Jak najbardziej warto wykończyć łazienkę trójwymiarowymi płytkami – posiadają wysokie walory estetyczne, dodatkowo można liczyć na optyczne powiększenie wnętrza. Zawsze mile widziane będą płytki drewnopodobne, szczególnie w połączeniu z bielą. Łazienka

swiatplytek24.pl