Potrzebna Pomoc ?

Nasza Pomoc

Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy zadzwoń do nas, z przyjemnością Ci pomożemy.

Zadzwoń Teraz:

502-620-462

Czy kulturystyka jest zdrowa?
Czy kulturystyka jest zdrowa?

 

Kulturystyka A Zdrowie?

To pytanie bardzo często zadają sobie rodzice młodego chłopaka, który stara się poprzez ten sport osiągnąć muskularną sylwetkę. Zadają je sobie także sami kulturyści, którzy decydują się na ten dziwny sport. Zadają je sobie także właśnie kobiety Dlaczego dziwny, w pewien sposób jest on inny od pozostałych, stanowi cel sam w sobie, a siła i wielkość mięśni wypracowywanych na treningach jest wypracowywana tylko dla efektów wizualnych.

Dieta kulturystyczna

Na pewno jest dużo zdrowsza niż powszechny sposób odżywiania. Jednak jej stosowanie obciążą narządy wewnętrzne. Wątroba jest zmuszona do pracy praktycznie przez całą dobę, co zdecydowanie zmniejsza jej zdolności regeneracyjne. Trzeba jednak zaznaczyć, że dieta kulturystyczna zakłada wyeliminowanie alkoholu, dlatego dużo lepiej jest z niego zrezygnować i pozostawać na diecie kulturystycznej. Podczas jej stosowania najbardziej narażone są nasze nerki, z uwagi na znaczne ilości białka. Dlatego należy pamiętać, aby pić przynajmniej 2 litry czystej mody mineralnej, oraz nie przekraczać dawki 3g białka na każdy kilogram masy ciała.

Trening kulturystyczny

Ćwiczenia kulturystyczne to ćwiczenia wielostawowe, wykonywane bardzo często na granicy ludzkiej siły i wytrzymałości. Właściwa technika jest oczywiście niezbędna do uniknięcia kontuzji, jednak należy pamiętać także o rozgrzewce. Jeśli ktoś myśli, że po 20 latach rzucania żelazem jego stawy będą w dobrym stanie to jest w zdecydowanym błędzie. Niemniej jednak jeśli ktoś wybiera siedzący tryb życia to korzyści płynące z takiego treningu będą o wiele większe niż jego wady.

Suplementacja w Kulturystyce

W kulturystyce bardzo często stosuje się wspomaganie i o ile suplementacja legalnymi środkami nie niesie za sobą żadnych niebezpieczeństw o tyle już sięganie po te nielegalne, bądź po sterydy wiąże się z poważnymi konsekwencjami.

Kulturystka amatorska do pewnego momentu jest zdrowa i wspiera nasze zdrowie, jednak kiedy wchodzimy w sport zawodowy wtedy dla osiąganych wyników nadwyrężamy nasze zdrowie. Tego zdecydowanie nikomu nie polecamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl